Testy automatyczne: jak to zrobić dobrze

Kategorie
Testy Automatyczne, Java
Trener
Jacek Milewski
Czas trwania
1 lub 2 dni, w zależności od zespołu
Miejsce
Online, w siedzibie klienta lub wybranym miejscu.

Testy automatyczne są równie ważne jak kod produkcyjny. Testy które przynoszą korzyść wymagają poświęcenia energii. Po to aby dobrze zacząć i nie popełnić błędów na samym początku. Dzięki wskazówkom osób, które widziały oraz tworzyły złe i dobre testy, może być łatwiej. Sam chciałbym na trafić na taką osobę kilka lat wcześniej.

Większość kursów o testowaniu automatycznym zaczyna się od nauki narzędzi. Podczas gdy w 90% o tym czy testy automatyczne pozwalają przyspieszyć rozwój produktu decyduje to jak zaprojektujemy testy i kod produkcyjny. Pozostała część to biegłe używanie narzędzi. Na szkoleniu zdecydowana większość czasu to będzie praca przy kodzie i praktyka motywowana sposobem myślenia nakierowanym na dobry design.

O ile API narzędzi można nauczyć się w parę godzin samemu, o tyle zespoły bardzo często długo szukają sposobu jak użyć tego API efektywnie. Zniechęca to zespoły do pisania testów, klienci frustrują się gdy mimo tego że płacą zespołom za pisanie testów, to i tak po każdym releasie drżą aby wszystko działało tak jak przedtem.

Doskonale to rozumiem. Dlatego zrobimy to inaczej. Nie zaczniemy od narzędzi a od problemu jaki chcemy rozwiązać. To nie znaczy że od teorii - wszystko będzie bardzo praktyczne. Sam jestem praktykiem którego właśnie codzienna praca polega na pisaniu testów które przyspieszają rozwój oprogramowania. Wiem też że kurs może jedynie zaprezentować to co dobre i sprawdzone. Nauka przychodzi przez praktykę i zrozumienie. Nie skupimy się więc na nauczeniu jak najwięcej, a na przygotowanie uczestników do praktycznego zastosowania wiedzy od jutra w projekcie.

Co najważniejsze - program dopasujemy do potrzeb uczestników. Pominiemy to co już potrafią, przedłużymy dowolnie dużo rzeczy które są najpotrzebniejsze.

Dla kogo

  • Dla osób które już pracują z testami, ale nadal szukają właściwej ścieżki i sprawdzonych praktyk jak to robią inni.

  • Także dla tych którzy chcą swoje testy pisać szybciej, sprawniej i mieć dzięki nim więcej pewności co do jakości kodu produkcyjnego.

  • Również dla osób które mają doświadczenie w programowaniu i chcą iść krok dalej i nauczyć się dobrego testowania automatycznego.

Technologie

Wszystkie przykłady i ćwiczenia w języku Java z użyciem podstaw Spring.

Forma szkolenia

Online w czasach pandemii, potem również stacjonarne.

Czego się nauczysz

  • Płynnego pisania skutecznych i łatwych w utrzymaniu testów.

  • Stosowania najlepszych praktyk, narzędzi i wzorców oraz unikania złych praktyk.

  • Kryteriów wyboru jaki test jest najbardziej odpowiedni przetestować dany fragment kodu.

Trener

Jacek Milewski

Trener Java

7 lat doświadczenia w różnej klasy i o różnej skali systemach

Profil trenera

Agenda

Materiały

Zamów szkolenie

Napisz do nas
Zadzwoń do nas
Paweł Niewęgłowski